EATON CSR2125N Type Csr St And ard Circuit Breaker, St And ard Circuit Breaker, 125 A, 25 Kaic | AG8MQY
EATON CSR2125N Standard Circuit Breaker, Type Csr, 125 A, 25 Kaic, 2-Pole, 120/240 V, 1-Phase
Item: AG8MQYModel: CSR2125N
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 125A
Circuit Breaker Frame Type CSR
For Use With For Use In Type ECC Unit Enclosures
Height 3.1"
Interrupt Rating 25 kAIC
Length 3.1"
Main Circuit Breaker CH
Number Of Poles 2
Type Standard Circuit Breaker
Voltage 120/240V
Voltage Type AC
Width 2"
Wire Size #2 AWG to 300 kcmil