EATON CSRLO2100 Type Csr St And ard Circuit Breaker, St And ard Circuit Breaker, 100 A, 25 Kaic | BJ2BAP
EATON CSRLO2100 Standard Circuit Breaker, Type Csr, 100 A, 25 Kaic, 2-Pole, 120/240 V
Item: BJ2BAPModel: CSRLO2100
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 100A
Circuit Breaker Frame Type CSR
For Use With Type CH Loadcenters
Height 5"
Interrupt Rating 25 kAIC
Length 6 1/4"
Main Circuit Breaker CH
Number Of Poles 2
Quantity 1
Type Standard Circuit Breaker
Voltage 120/240V
Width 5"
Wire Size #2 AWG to 300 kcmil