EATON HMCP015E0A02 Motor Circuit Protector, 15A, 1A-1B Left Pigtail Rear, 45-150A, 600 V, 250 Vdc
Item: BH3EJLModel: HMCP015E0A02
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Motor Circuit Protector
Amperage Rating 15A
Auxiliary Switch 1A-1B Left Pigtail Rear
Frame Size Frame J-K
Height 6"
Length 3.38"
Magnetic Trip Range 45-150A
Max. Voltage 250/600V
Mfr. Series Series C
Number Of Poles 3
Type Motor Circuit Protector
Width 4.13"