EATON CMBE4242B200TS Meter Breaker Euserc Type Ch, Csr2200N Main Breaker, Distribution Section, 200A, 120/240V | BH9YVY
EATON CMBE4242B200TS Meter Breaker, 42-Circuit, 42-Space, 120/240 VAC, 200A, 1 Phase
Item: BH9YVYModel: CMBE4242B200TS
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Meter Breaker
Box Size D
Bus Material Aluminum
Feed Type Overhead
Ground #6 AWG to 250 kcmil
Height 34.38"
Interrupt Rating 10 kAIC
Length 5.38"
Main Circuit Breaker CSR2200N
Nema Enclosure Rating NEMA 3R
Number Of Circuits 42
Number Of Jaws 4
Number Of Sockets 1
Phase 1
Special Features Distribution Section
Type All In Ones
Used With Type CH Breakers
Voltage 120/240V
Width 22"