EATON CMBE4242B200BTS Meter Breaker Euserc, Type Ch Eucerc, Csr2200N Main Breaker, Distribution Section, 200A | BH9YVP
EATON CMBE4242B200BTS Entrance Meter Breaker, With Mechanical Interlock Dead Front Cover, 200A
Item: BH9YVPModel: CMBE4242B200BTS
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Meter Breaker
Box Size D
Bus Material Copper
Feed Type Top/Bottom
Ground #6 AWG to 250 kcmil
Height 34.38"
Interrupt Rating 10 kAIC
Length 5.38"
Main Circuit Breaker CSR2200N
Nema Enclosure Rating NEMA 3R
Number Of Circuits 42
Number Of Jaws 4
Number Of Sockets 1
Phase 1
Special Features Distribution Section
Type All In Ones
Used With Type CH Breakers
Voltage 120/240V
Width 22"