EATON CLGPV4250W Solar Molded Case Circuit Breaker, 1000 VDC, 250A, 5 kA Interrupt, 4P
Item: BH9YTFModel: CLGPV4250W
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker Frame
Amps Rating 250A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Circuit Breaker Type Lg
Class Photovoltaic
For Use With Challenger
Frame LG
Height 9"
Interrupt Rating 5 Kaic
Length 15"
Number Of Poles 4
Rating 100% Rated
Terminals Without Terminals
Trip Type Fixed Thermal, Fixed Magnetic
Voltage Rating 1000V DC
Width 9"