EATON CKDPV4125W Ckd/Solar Molded Case Circuit Breaker, 1000VDC, 125 5 kA Interrupt, 4P
Item: BH9YJYModel: CKDPV4125W
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Product Specifications:
Item Circuit Breaker Frame
Amps Rating 125A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Circuit Breaker Type Kd
Class Photovoltaic
For Use With Challenger
Frame K
Height 6 1/2"
Interrupt Rating 5 Kaic
Length 12"
Number Of Poles 4
Rating 100% Rated
Terminals Without Terminals
Trip Type Fixed Thermal, Fixed Magnetic
Voltage Rating 1000V DC
Width 8"