EATON CH6L3125FP Ch Main Lug Loadcenter, Main Lug Only, 125 A, 7, Copper, Cover Not Included, Nema 1, Metallic | BJ8JGW
EATON CH6L3125FP Main Lug Load Center, 3 Phase, 208Y/120/240 VAC, 125A, 12P, 25 kA Interrupt
Item: BJ8JGWModel: CH6L3125FP
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Load Center
Amps Rating 125A
Bus Material Copper
Enclosure Material Metallic
Feed Type Top/Bottom
Height 3 14/25"
Interrupt Rating 35 kAIC
Length 13"
Mounting Flush
Number Of Circuits 6
Number Of Spaces 6
Number Of Wires 4
Type Main Lug Only
Voltage Rating 120/208/240V
Width 11"