EATON CH18L3125C Ch Main Lug Loadcenter, Main Lug Only, 125 A, C, Copper, Nema 1, Metallic, Top/Bottom, Ch | BJ8HQD
EATON CH18L3125C Standard Main Lug Loadcenter, 120/240 VAC, 125A, 18P, 35 kA Interrupt
Item: BJ8HQDModel: CH18L3125C
In Stock
Get it by Friday, May 22
Product Specifications:
Item Load Center
Amps Rating 125A
Bus Material Copper
Enclosure Material Metallic
Feed Type Top/Bottom
Height 3 22/25"
Interrupt Rating 35 kAIC
Length 21"
Notes Furnished With Hub Closure Plates.
Number Of Circuits 18
Number Of Spaces 18
Number Of Wires 4
Type Main Lug Only
Width 14.31"
Wire Size #1 AWG to 4/0 AWG