EATON CC3175SR01AL1 Type Cc Molded Case Circuit Breaker | BJ8FVX
EATON CC3175SR01AL1 Molded Case Circuit Breaker, Type Cc, 3-Pole, 175A, 240V, 10 Kaic, #2/0-300 Kcmil Cu/Al
Item: BJ8FVXModel: CC3175SR01AL1
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 175A
Features 120V Shunt Trip, 1 No 1 Nc Auxiliary Contact
For Use With Type ECC Unit Enclosures
Height 1"
Interrupt Rating 10 kAIC
Length 5"
Main Circuit Breaker CC
Notes For Use In Type ECC Unit Enclosures
Number Of Poles 3
Type Accessory
Width 3"