EATON C25DND325A-GL Definite Purpose Contactor, Quick, 25A, 110V/50 Hz, 120V/60 Hz | BJ7YQG
EATON C25DND325A-GL Definite Purpose Contactor, 25A, 110V/50 Hz, 120V/60 Hz, 15-50A, 2 Or 3-Pole, 3-Pole
Item: BJ7YQGModel: C25DND325A-GL
In Stock
Get it by Monday, May 25
Amps Range 15-50A
Amps Rating 25A
Coil Voltage 110-120V AC
Connection Quick
Enclosure Type Open With Metal Mounting Plate
Frequency 50/60 Hz
Length 3.35"