EATON B29SRE45TA3E032 Non-Reversing Starter, Separate Ctrl, Din Rail Mount Adapter, 45 A, 24 V, 24-32 A
Item: BJ7PDTModel: B29SRE45TA3E032
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Item Starter
Amps Rating 45A
Contact Configuration 1 NO pressure plate
Frequency 50/60 Hz
Height 13.27"
Inductive Full Load 45A
Length 6.67"
Model Starter
Olr Model Designation Std. C396 OLR
Overload Range 24-32A
Type Non-reversing W/ C396
Voltage Rating 24V