EATON B29SNE45BA3E045 Non-Reversing Starter, Separate Ctrl, Metal Mounting Plate, 45 A, 208/240 V, 9-45 A
Item: BJ7NXRModel: B29SNE45BA3E045
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Starter
Amps Rating 45A
Coil Voltage 208/240V AC
Contact Configuration 1 NO pressure plate
Frequency 50/60 Hz
Height 13.27"
Inductive Full Load 45A
Length 6.67"