EATON B29SNE40AX3E032 Non-Reversing Starter, Separate Ctrl, Metal Mounting Plate, 40 A, 110/120 V, 24-32 A
Item: BJ7NWZModel: B29SNE40AX3E032
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Starter
Amps Rating 40A
Coil Voltage 110-120V AC
Contact Configuration No side mounting auxiliary contacts
Frequency 50/60 Hz
Height 13.27"
Inductive Full Load 40A
Length 6.67"