EATON B29SGE45BX3E032 Non-Reversing Starter, Separate Ctrl, Lugs W/O Quick Connect, 45 A, 208/240 V, 24-32 A
Item: BJ7NRCModel: B29SGE45BX3E032
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Starter
Amps Rating 45A
Coil Voltage 208/240V AC
Contact Configuration No side mounting auxiliary contacts
Frequency 50/60 Hz
Height 13.27"
Inductive Full Load 45A
Length 6.67"