EATON B29CRE45BA3E032 Definite Purpose 1-Phase Starter, Non-Reversing W/ C396, Common Ctrl | BJ7NHH
EATON B29CRE45BA3E032 Non-Reversing Starter, Common Ctrl, Din Rail Mount Adapter, 45 A, 208/240 V, 24-32 A
Item: BJ7NHHModel: B29CRE45BA3E032
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Item Starter
Amps Rating 45A
Coil Voltage 208/240V AC
Contact Configuration 1 NO pressure plate
Frequency 50/60 Hz
Height 13.27"
Inductive Full Load 45A
Length 6.67"