EATON B29CNE45BX3E032 Definite Purpose 1-Phase Starter, Non-Reversing W/ C396, Common Ctrl | BJ7NBM
EATON B29CNE45BX3E032 Non-Reversing Starter, Common Ctrl, Metal Mounting Plate, 45 A, 208/240 V, 24-32 A
Item: BJ7NBMModel: B29CNE45BX3E032
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Starter
Amps Rating 45A
Coil Voltage 208/240V AC
Contact Configuration No side mounting auxiliary contacts
Frequency 50/60 Hz
Height 13.27"
Inductive Full Load 45A
Length 6.67"