EATON B29CGE45AA3E045 Non-Reversing Starter, Lugs W/O Quick Connect Terms, 45 A, 110/120 V, 9-45 A
Item: BJ7MTLModel: B29CGE45AA3E045
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Item Starter
Amps Rating 45A
Coil Voltage 110-120V AC
Frequency 50/60 Hz
Height 13.27"
Length 6.67"