EATON B27SNE40B024 Definite Purpose Starter, 40 A, Coil: 208-240 V, 50/60 Hz, 16-24 Fla | BJ7MDP
EATON B27SNE40B024 Definite Purpose Starter, 50/60 Hz, 1-Phase, 40A, 208-240 V, Non-Reversing
Item: BJ7MDPModel: B27SNE40B024
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Starter
Amps Rating 40A
Coil Voltage 208-240V AC
Frequency 50/60 Hz
Height 6"
Length 3.9"