EATON B27SNE30T040 Definite Purpose Starter, 40 A, Coil: 110-120 V, 50/60 Hz, 24-40 Fla | BJ7MED
EATON B27SNE30T040 Definite Purpose Starter, 40A, 110-120 V, 50/60 Hz, 1-Phase, Non-Reversing
Item: BJ7MEDModel: B27SNE30T040
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Starter
Amps Rating 30A
Coil Voltage 24V AC
Frequency 50/60 Hz
Height 6"
Length 3.9"