EATON B27SNE30B024 Definite Purpose Starter, 30 A, Coil: 208-240 V, 50/60 Hz, 16-24 Fla | BJ7MDG
EATON B27SNE30B024 Definite Purpose Starter, 30A, 208-240 V, 50/60 Hz, 1-Phase, Non-Reversing
Item: BJ7MDGModel: B27SNE30B024
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Starter
Amps Rating 30A
Coil Voltage 208-240V AC
Frequency 50/60 Hz
Height 6"
Inductive Full Load 30A
Length 3.9"