EATON B27SNE30B010 Definite Purpose Starter, 30 A, Coil: 208-240 V, 50/60 Hz, 6-10 Fla | BJ7MCZ
EATON B27SNE30B010 Definite Purpose Starter, 30A, 208-240 V, Non-Reversing, 50/60 Hz, 1-Phase
Item: BJ7MCZModel: B27SNE30B010
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Starter
Amps Rating 30A
Coil Voltage 208-240V AC
Frequency 50/60 Hz
Height 6"
Inductive Full Load 30A
Length 3.9"