EATON B27SNC25TP24 Definite Purpose Starter, 25 A, Coil: 24 V, 50/60 Hz, 0.16-0.24 Fla | BJ7MDD
EATON B27SNC25TP24 Definite Purpose Starter, 25A, 24 V, 1-Phase, Non-Reversing, 50/60 Hz
Item: BJ7MDDModel: B27SNC25TP24
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Starter
Amps Rating 25A
Coil Voltage 24V AC
Frequency 50/60 Hz
Height 5 1/2"
Length 3.7"