EATON B27SNC25T2P4 Definite Purpose Starter, 25 A, Coil: 24 V, 50/60 Hz, Separate Control Wiring | BJ7MCX
EATON B27SNC25T2P4 Non-Reversing Starter, 25 A, 24 V, 50/60 Hz, Separate Wiring, 25 A Ifl
Item: BJ7MCXModel: B27SNC25T2P4
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Starter
Amps Rating 25A
Coil Voltage 24V AC
Frequency 50/60 Hz
Height 5 1/2"
Inductive Full Load 25A
Length 3.7"