EATON B27SNC25T024 Definite Purpose Starter, 25 A, Coil 24 V, 50/60 Hz, 16-24 Fla, Separate Control Wiring | BJ7MCW
EATON B27SNC25T024 Definite Purpose Starter, 25A, 24 V, 1-Phase, Non-Reversing, 50/60 Hz
Item: BJ7MCWModel: B27SNC25T024
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Starter
Amps Rating 25A
Coil Voltage 24V AC
Frequency 50/60 Hz
Height 5 1/2"
Length 3.7"