EATON B27SNC15BP40 Definite Purpose Starter, 575 V, 15 A, Coil: 208-240 V, 50/60 Hz, 0.24-0.4 Fla | BJ7MAT
EATON B27SNC15BP40 Definite Purpose Starter, 575 V, 15A, 50/60 Hz, 1P, 1-Phase, Non-Reversing
Item: BJ7MATModel: B27SNC15BP40
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Starter
Amps Rating 15A
Coil Voltage 208-240V AC
Frequency 50/60 Hz
Height 5 1/2"
Length 3.7"