EATON B27SNC15BP16 Definite Purpose Starter, 575 V, 15 A, Coil: 208-240 V, 50/60 Hz, 0.1-0.16 Fla | BJ7MAW
EATON B27SNC15BP16 Definite Purpose Starter, 575 V, 15A, 0.1-0.16 Fla, 1P, 1-Phase, Non-Reversing
Item: BJ7MAWModel: B27SNC15BP16
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Starter
Amps Rating 15A
Coil Voltage 208-240V AC
Frequency 50/60 Hz
Height 5 1/2"
Length 3.7"