EATON B27SNC15A016 Definite Purpose Starter, 575 V, 15 A, Coil: 110-120 V, 50/60 Hz, 10-16 Fla | BJ7MAK
EATON B27SNC15A016 Definite Purpose Starter, 575 V, 15A, 110-120 V, 50/60 Hz, 1-Phase, Non-Reversing
Item: BJ7MAKModel: B27SNC15A016
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Starter
Amps Rating 15A
Coil Voltage 110-120V AC
Frequency 50/60 Hz
Length 3.7"