EATON B27SGE45B016 Definite Purpose Starter, 45 A, Coil: 208-240 V, 50/60 Hz, 10-16 Fla | BJ7LZL
EATON B27SGE45B016 Non-Reversing Starter, 45 A, 208-240 V, 50/60 Hz, Separate Wiring, 45 A Ifl, 10-16 FLA
Item: BJ7LZLModel: B27SGE45B016
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Starter
Amps Rating 45A
Coil Voltage 208-240V AC
Control Characteristics Separate Control
Frequency 50/60 Hz
Height 13.27"
Length 6.67"