EATON B27SGE40T040 Definite Purpose Starter, 40 A, Coil 24 V, 50/60 Hz, 24-40 Fla, Separate Control Wiring | BJ7LZH
EATON B27SGE40T040 Non-Reversing Starter, 40 A, 24 V, 50/60 Hz, Separate Wiring, Nema 1, 40 A Ifl, 24-40 FLA
Item: BJ7LZHModel: B27SGE40T040
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Starter
Amps Rating 40A
Coil Voltage 24V AC
Control Characteristics Separate Control
Frequency 50/60 Hz
Height 13.27"
Length 6.67"