EATON B27CRC25B2P4 Definite Purpose Starter, 575 V, 25 A, Coil: 208-240 V, 50/60 Hz, Common Control Wiring | BJ7LRP
EATON B27CRC25B2P4 Definite Purpose Starter, 50/60 Hz, 575 V, 25A, 2P, 1-Phase, Non-Reversing
Item: BJ7LRPModel: B27CRC25B2P4
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Starter
Amps Rating 25A
Coil Voltage 208-240V AC
Frequency 50/60 Hz
Length 3.7"
Terminals Screw/Pressure Plate
Type Non-Reversing
Width 2.23"