EATON B27CNE45T010 Definite Purpose Starter, 575 V, 45 A, Coil: 24 V, 50/60 Hz, 6-10 Fla | BJ7LPA
EATON B27CNE45T010 Non-Reversing Starter, 575 V, 45 A, 24 V, 50/60 Hz, Common Wiring, 45 A, 6-10 Fl A, 2 Pole
Item: BJ7LPAModel: B27CNE45T010
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Starter
Amps Rating 45A
Coil Voltage 24V AC
Frequency 50/60 Hz
Height 6"
Inductive Full Load 45A
Length 3.9"