EATON B27CNE40B024 Definite Purpose Starter, 575 V, 40 A, Coil: 208-240 V, 50/60 Hz, 16-24 Fla | BJ7LNF
EATON B27CNE40B024 Non-Reversing Starter, 575 V, 40 A, 208-240 V, 50/60 Hz, Common Wiring, 40 A, 16-24 FLA
Item: BJ7LNFModel: B27CNE40B024
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Starter
Amps Rating 40A
Coil Voltage 208-240V AC
Frequency 50/60 Hz
Height 6"
Length 3.9"