EATON B27CNC25T024 Definite Purpose Starter, 575 V, 25 A, Coil: 24 V, 50/60 Hz, 16-24 Fla | BJ7LMR
EATON B27CNC25T024 Definite Purpose Starter, 575 V, 25A, 1-Phase, Non-Reversing, 2P
Item: BJ7LMRModel: B27CNC25T024
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Starter
Amps Rating 25A
Coil Voltage 24V AC
Frequency 50/60 Hz
Height 5 1/2"
Length 3.7"