EATON B27CNC25BP40 Definite Purpose Starter, 575 V, 25 A, Coil: 208-240 V, 50/60 Hz, 0.24-0.4 Fla | BJ7LMB
EATON B27CNC25BP40 Definite Purpose Starter, 25A, 575 V, 50/60 Hz, 2P, 1-Phase, Non-Reversing
Item: BJ7LMBModel: B27CNC25BP40
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Starter
Amps Rating 25A
Coil Voltage 208-240V AC
Frequency 50/60 Hz
Height 5 1/2"
Length 3.7"