EATON B27CNC25B024 Definite Purpose Starter, 575 V, 25 A, Coil: 208-240 V, 50/60 Hz, 16-24 Fla | BJ7LLM
EATON B27CNC25B024 Non-Reversing Starter, 575 V, 25 A, 208-240 V, 50/60 Hz, Common Wiring, 25 A, 16-24 FLA
Item: BJ7LLMModel: B27CNC25B024
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Starter
Amps Rating 25A
Coil Voltage 208-240V AC
Frequency 50/60 Hz
Length 3.7"