EATON B27CNC25A2P4 Definite Purpose Starter, 575 V, 25 A, Coil: 110-120 V, 50/60 Hz, Common Control Wiring | BJ7LLP
EATON B27CNC25A2P4 Definite Purpose Starter, 50/60 Hz, 1-Phase, Non-Reversing, 575 V, 25A, 110-120 V
Item: BJ7LLPModel: B27CNC25A2P4
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Starter
Amps Rating 25A
Coil Voltage 110-120V AC
Frequency 50/60 Hz
Height 5 1/2"
Length 3.7"