EATON B27CNC15TP40 Definite Purpose Starter, 575 V, 15 A, Coil: 24 V, 50/60 Hz, 0.24-0.4 Fla | BJ7LKV
EATON B27CNC15TP40 Definite Purpose Starter, 575 V, 2P, 1-Phase, 15A, Non-Reversing
Item: BJ7LKVModel: B27CNC15TP40
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Starter
Amps Rating 15A
Coil Voltage 24V AC
Frequency 50/60 Hz
Height 5 1/2"
Length 3.7"