EATON B27CNC15B010 Definite Purpose Starter, 575 V, 15 A, Coil: 208-240 V, 50/60 Hz, 6-10 Fla | BJ7LJW
EATON B27CNC15B010 Non-Reversing Starter, 575 V, 15 A, 208-240 V, 50/60 Hz, Common Wiring, 15 A Ifl, 6-10 FLA
Item: BJ7LJWModel: B27CNC15B010
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Starter
Amps Rating 15A
Coil Voltage 208-240V AC
Frequency 50/60 Hz
Height 5 1/2"
Length 3.7"