EATON B27CNC15B006 Definite Purpose Starter, 575 V, 15 A, Coil: 208-240 V, 50/60 Hz, 4-6 Fla | BJ7LJQ
EATON B27CNC15B006 Non-Reversing Starter, 575 V, 15 A, 208-240 V, 50/60 Hz, Common Wiring, 15 A Ifl, 4-6 FLA
Item: BJ7LJQModel: B27CNC15B006
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Item Starter
Amps Rating 15A
Coil Voltage 208-240V AC
Enclosure Type Open With Metal Mounting Plate
Frequency 50/60 Hz
Height 5 1/2"
Length 3.7"