EATON B27CNC15AP16 Definite Purpose Starter, 575 V, 15 A, Coil: 110-120 V, 50/60 Hz, 0.1-0.16 Fla | BJ7LJL
EATON B27CNC15AP16 Definite Purpose Starter, 575 V, 15A, 0.1-0.16 Fla, 1-Phase, Non-Reversing
Item: BJ7LJLModel: B27CNC15AP16
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Starter
Amps Rating 15A
Coil Voltage 110-120V AC
Frequency 50/60 Hz
Height 5 1/2"
Length 3.7"