EATON B27CNC15A001 Definite Purpose Starter, 575 V, 15 A, Coil: 110-120 V, 50/60 Hz, 0.6-1 Fla | BJ7LJF
EATON B27CNC15A001 Non-Reversing Starter, 575 V, 15 A, 110-120 V, 50/60 Hz, Common Wiring, 15 A, 0.6-1 FLA
Item: BJ7LJFModel: B27CNC15A001
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Starter
Amps Rating 15A
Coil Voltage 110-120V AC
Control Characteristics Common Control
Enclosure Type Open With Metal Mounting Plate
Frequency 50/60 Hz
Height 5 1/2"
Length 3.7"