EATON B27CGF45B040 Definite Purpose Starter, 45 A, Coil: 208-240 V, 50/60 Hz, 24-40 Fla | BJ7LJK
EATON B27CGF45B040 Non-Reversing Starter, 45 A, 208-240 V, 50/60 Hz, Common Wiring, 45 A Ifl, 24-40 FLA
Item: BJ7LJKModel: B27CGF45B040
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Starter
Amps Rating 45A
Coil Voltage 208-240V AC
Control Characteristics Common Control
Frequency 50/60 Hz
Height 13.27"
Inductive Full Load 45A
Length 6.67"