EATON B27CGE45A016 Definite Purpose Starter, 575 V, 45 A, Coil: 110-120 V, 50/60 Hz, 10-16 Fla | BJ7LHD
EATON B27CGE45A016 Non-Reversing Starter, 575 V, 45 A, 110-120 V, 50/60 Hz, Common Wiring, 45 A, 10-16 FLA
Item: BJ7LHDModel: B27CGE45A016
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Starter
Amps Rating 45A
Coil Voltage 110-120V AC
Control Characteristics Common Control
Frequency 50/60 Hz
Height 13.27"
Length 6.67"