EATON B25CNF40BF Definite Purpose Starter, 30 A, Coil: 208-240 V, 50/60 Hz, 1No, Separate Control Wiring | BJ7LBF
EATON B25CNF40BF Non-Reversing Starter, 30 A, 208-240 V Coil, 50/60 Hz, Separate Wiring, Nema 1 Enclosed
Item: BJ7LBFModel: B25CNF40BF
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Starter
Amps Rating 40A
Coil Voltage 208-240V AC
Contact Configuration 1 NO
Frequency 50/60 Hz
Length 3.66"