EATON B25CNE40B Definite Purpose Starter, 575 V, 40 A, Coil: 440-480 V, 50/60 Hz, Common Control Wiring | BJ7LBD
EATON B25CNE40B Definite Purpose Starter, 575 V, 40A, 50/60 Hz, 1P, 1-Phase, Non-Reversing
Item: BJ7LBDModel: B25CNE40B
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Starter
Amps Rating 40A
Frequency 50/60 Hz
Length 3.66"