EATON B25CNC25B Definite Purpose Starter, 25 A, Coil: 440-480 V, 50/60 Hz, Common Control Wiring | BJ7LAZ
EATON B25CNC25B Non-Reversing Starter, 25 A, 440-480 V, 50/60 Hz, Common Wiring, 25 A Ifl
Item: BJ7LAZModel: B25CNC25B
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Starter
Amps Rating 25A
Coil Voltage 208-240V AC
Control Characteristics Common Control
Enclosure Type Open With Metal Mounting Plate
Frequency 50/60 Hz
Height 7.14"
Length 3.69"