EATON 5HCL-150E Bussmann 5Hcl Fuse, Indoor, Single Barrel, Clip-Lock, 4.8 Kv, 150A, 63 Kaic | BJ6UDF
EATON 5HCL-150E Semiconductor Fuse, 150A, 4.8 kV, 63 kA Interrupt
Item: BJ6UDFModel: 5HCL-150E
In Stock
4.8kV
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Fuse
Amps 150A
Height 3"
Interrupt Rating 63 Kaic
Length 0.001"
Mounting Type Non Disconnect
Notes Consult Factory For Mountings.
Special Features Indoor, Single Barrel, Clip-Lock
Voltage 4.8 kV
Width 3"