EATON 3BR4242BC225 Main Breaker Loadcenter, Main Circuit Breaker, 225 A, L2, Copper, Nema 1, 10 Kaic, Cc | BJ6NEM
EATON 3BR4242BC225 Insulated Split Main Breaker Load Centre, 3-Phase, 225A, 42P, 10 kA Interrupt
Item: BJ6NEMModel: 3BR4242BC225
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Load Center
Amps Rating 225A
Box Size L2
Bus Material Copper
Height 3 22/25"
Interrupt Rating 10 Kaic
Length 45"
Main Circuit Breaker CC
Nema Enclosure Rating NEMA 1
No. Of Wires 4
Number Of Circuits 42
Number Of Spaces 42
Phase 3
Type Main Circuit Breaker
Width 14.31"