EATON 38DBA1-150E Dba Expulsion Fuse Refill, Type Dba1, 150E, 38 Kv Max, 34.5 Kv Nominal | BJ6MHP
EATON 38DBA1-150E Expulsion Fuse Refill Unit, 150A, 38 kV, 34.5 kV Nominal, Epoxy Tube
Item: BJ6MHPModel: 38DBA1-150E
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Fuse
Amps 150A
Fuse Class Class E
Height 2.1"
Length 30"
Max. Voltage 38 kV
Type DBA1
Voltage 34.5 kV
Width 2.1"